O mne

Môžem hrdo povedať, že už takmer 36 rokov som Prešovčanka. Bývam tu od narodenia, vyrástla som na Sídlisku 3 a tu som navštevovala aj základnú školu. Z vyučovacích predmetov mi už vtedy mi učarovala Matematika. Počas gymnázia som sa utvrdila v tom, že práve to je smer ktorým sa chcem v štúdiu vybrať. Preto som si na vysokej škole zvolila odbor Matematika na Prírodovedeckej fakulte UPJŠ v Košiciach.Po bakalárskom študiu som pokračovala magisterkým v odbore Informatická matematika. Keďže tento smer mal vedecký charakter a pohybovala som sa na rozmedzí Matematiky a Informatiky rozhodla som sa pre doktorandské štúdium Informatiky a po jeho ukončení som ostala pôsobiť na Ústave informatiky ako odborná asistentka. Súhra viacerých dôvodov na čele s dištančným vzdelávaním v čase korony ma viedli k tomu, že pred rokom som sa rozhodla opustiť akademickú pôdu a nastúpiť do praxe. Už vyše roka pôsobím v súkromnej firme, ktorá sa zaoberá informačnými technológiami súvisiacimi s dopravou. Momentálne som na pozícii manažéra testov vyvíjaného softvéru a venujem sa aj spisovaniu technickej dokumentácie.

Už od prvého ročníka základnej školy som sa venovala aj hudbe. Navštevovala som hodiny klavíra dvanásť rokov, až do ukončenia gymnázia. Z toho štyri roky som som sa venovala aj hre na organ. Istý čas som sa pohrávala s myšlienkou venovať sa hudbe profesionálne, ale Matematika vyhrala a klavír musí často čakať, kým na neho príde rad, kým dostanem chuť si „zabrnkať“.

Keďže sme s rodičmi bývali v bytovke, veľký priestor vlastniť nejaké zvieratko sme nemali. Ale neodpustili sme si zopár škrečkov a neskôr kocúra Mura. Preto si to asi teraz vynahrádzam a mám doma dvoch kocúrov, najdúchov a na dvore veľkého bieleho psa, ktorý k nám takisto prišiel náhodou. Tento zverinec uzatvárajú viac než poltonové rodinné miláčiky, kobyly, matka s dcérou. Tá druhá vlastne tiež nebola plánovaná.

Svoj voľný čas najradšej trávim s mojím manželom a našimi „zvermi“ v prírode, na prechádzkach za každého počasia.Dobre si oddýchnem aj pri čítaní kníh, alebo pozeraní kvalitných filmov. Mám veľmi rada naše rodinné stretnutia, nielen pri výročiach, oslavách ale ešte viac tie spontánne, nenaplánované. A našich priateľov, ktorý vždy majú voľnú nejakú stoličku, alebo kúsok gauča, kde sa môžeme vyrozprávať.

Dovolenky trávim najradšej pri mori. Nepotrebujem chodiť ďaleko, hlavne nech je tam slnko, slaná voda a dá sa šnorchlovať a potápať.

Hovorím plynule anglicky, čo to zvládnem prečítať po nemecky.

Mám vodičský preukaz B a tisíce šťastne najazdených kilometrov.